Mačvanski srpskoligaši slavili su danas na Gradskom stadionu u Bogatiću nad ariljskim FK „Budućnost“, rezultatom 5:2. Zbog povrede sa meča je izostao napadač, Demir Avdić, a prva utakmica na domaćem terenu nije dobro počela za crveno-crne, jer je u 12-om minutu vezista Ivan Obrovac u duelu zadobio povredu arkade koja ga je udaljila sa terena. Njegovo mesto zauzeo je mladi Darko Drezgić. Ipak, nije se dugo čekalo na pogodak, pa Mačva do prednosti dolazi posle penala u 18.minutu, koji je skrivio Luka Đurakić i time zaradio drugi žuti karton i isključenje. Precizan sa bele tačke bio je Stefan Tripković. Napravili su potom domaći par šansi, ali je izostala realizacija. U 30. minutu dosuđen je kazneni udarac za goste, a izjednačenje i rezultat za kraj prvog dela doneo je Mihailo Ilić. Borbeni gosti i spretni golman Stjepanović uspevali su da nadomeste igrača manje i odbrane se od ofanzive Mačvana dobrim delom drugog poluvremena, a greške domaćih su im dodatno olakšavale posao. Osveženjem u postavi trener crveno-crnih, Žarko Todorović, promenio je odnos snaga na trernu, a velikim aplauzom sa tribina pozdravljen je Ognjan Damnjanović, Mačvino dete, koji je na zalasku karijere ponovo zadužio omiljeni dres. Do novog vođstva FK „Mačva 1929“ dolazi u 73.minutu, a u strelce se upisao rezervista Mladen Popović. Treći strelac za Mačvu bio je Slavko Vukotić u 81.minutu, a samo tri minuta kasnije viđen je i izvanredan pogodak još jednog rezerviste, Vladimira Isakovića. Aid Opalica smanjio je prednost Mačvana u 87. minutu. U isteku regularnog dela mreža Budućnosti se još jednom zatresla, a tačku na „i“ stavio je raspoloženi Darko Adamović u 89 minutu, za konačnih 5:2.

FK“Mačva 1929″ Bogatić – FK“Budućnost“ Arilje 5:2(1:1)
Strelci: Tripković ’18(11m), Popović 73′, Vukotić 81′, Isaković ’84, Adamović’ 89 (M), Ilić ’30(11m), Oparnica ’87

FK“Mačva 1929″: Mijić, Puzić, Marijanović, Isailović, Molerović, Obrovac(Drezgić)(Gligorić), Grujić(Popović), Tripković(Isaković), Blagojević(Damnjanović), Vukotić.

U trećem kolu Srpske lige Zapad FK „Mačva 1929“ narednog vikenda za protivnika će imati FK „Rađevac“ u Krupnju.

(Izvor:Facebook Mačva Bogatić/ Fudbal Zapadne Srbije)