Lepo vreme izuzetno pogodno za igru privuklo je oko stotinjak ljubitelja fudbala na finalnu utakmicu kupa Opštinskog Fudbalskog Saveza Bogatić koja se odigrala na stadionu OFK „Napredak MB“ u Mačvanskom Belotiću. Fudbaleri „Drine“ iz Badovinaca bili su bolji od ekipe „Mladi borac“ iz Dublja i zasluženo osvojili pehar OFS Bogatić. Pehar pobednicima uručio je predsednik Fudbalskog Saveza Mačvanskog Okruga Dragoslav Josipović.

Fudbaleri „Mladog borca“ nisu bili kompletni, tako da su sa devet igrača počeli utakmicu, ali u 26. minutu posle drugog žutog kartona igru je morao da napusti igrač „Drine“ Jokić Nemanja, pa su timovi bili u legalu sa igračima na terenu. Isključenje kao da je dalo krila Badovinčanima koji su preko Janković Uroša koji je u razmaku od 29. do 33. minuta postigao čak tri gola i već tada rešio pitanje pobednika i osvajača trofeja. Četvrti gol za „Drinu“ postigao je Ercegovčević Nemanja u 40. minutu. Drugo poluvreme nije dugo trajalo, jer su se od 46. do 54. minuta povredila tri igrača „Mladog borca“ tako da je sudija shodno pravilima fudbalske igre, a pošto je ostalo samo šest igrača na terenu svirao kraj utakmice, koja se tako završila pobedom „Drine“ rezultatom 4:0. Dubljanski „Mladi borac“ je potpuno nespreman i nezainteresovan došao na finalnu utakmicu, što je za jedan veliki klub kakav je „Mladi borac“ prosto neprihvatljivo, tužno i nesportski.